SHARE
Podělte se s přáteli


Polák je zdravý, Sobotka má střevní chřipku

Středa 15.01.2014 / 15:00 / NHL.com/cs - Co se děje v Lize

NHL.com

Podělte se s přáteli


Polák je zdravý, Sobotka má střevní chřipku
Polák je zdravý, Sobotka má střevní chřipku

Roman Polák je zpět. Poté, co vynechal deset zápasů NHL kvůli zranění kotníku, se český obránce vrátil do sestavy St. Louis Blues v úterním zápase proti Phoenix Coyotes.

Polák v něm odehrál 17 střídání, celkem strávil na ledě 15 minut a 24 vteřin a poté oslavil výhru Blues 2:1.

"Jeho návrat jsme uvítali," řekl trenér Ken Hitchock pro stanici KMOV. "Přinese nám energii a důraz, který potřebujeme."

Vítkovického odchovance si v St. Louis cení pro poctivé plnění defenzivních povinností a tvrdou hru. V této sezoně má sedm kladných bodů v hodnocení plus/minus a k tomu tři góly a čtyři asistence ve 34 startech.

Od 21. prosince však kvůli zranění chyběl a je možné, že to ovlivnilo i rozhodování trenéra Aloise Hadamczika o olympijské nominaci, kterou oznámil 6. ledna.

Tou dobou už Polák bruslil a s týmem odletěl na třízápasový trip do Kanady. Tam ještě nenastoupil, ale s mužstvem absolvoval tréninky. Po návratu domů dostal na úterním rozbruslení zelenou pro večerní duel s Phoenixem. Po jeho návratu se mezi náhradníky ocitl veterán Jordan Leopold.

V zápase s Coyotes si zahráli celkem čtyři Češi: za hosty útočníci Radim Vrbata a Martin Hanzal, na straně Blues ještě Dmitrij Jaškin, kterého vedení povolalo z farmy v AHL za zraněného Maxima Lapierrea.

Do zápasu naopak nezasáhl Vladimír Sobotka, kterého trápí střevní chřipka.