SHARE
Podělte se s přáteli


Gáborík si hned po návratu na led zlomil klíční kost

Neděle 22.12.2013 / 16:07 / NHL.com/cs - Co se děje v Lize

Autor Michael Langr - korespondent nhl.com

Podělte se s přáteli


Gáborík si hned po návratu na led zlomil klíční kost
Gáborík si hned po návratu na led zlomil klíční kost

Smůla Mariána Gáboríka nebere konce. Sotva se slovenský útočník v sobotu vrátil na led s vyléčeným kolenem, zlomil si v utkání s Philadelphia Flyers klíční kost.

Columbus Blue Jackets umístili svého elitního kanonýra v noci na neděli na listinu zraněných hráčů. Podle generálního manažera Jarmo Kekalainena je doba jeho absence zatím neznámá.

Gáborík v této sezoně odehrál jen 18 zápasů, v nichž dal pět gólů a 12 bodů. Poté vynechal 17 utkání v řadě kvůli nataženým kolenním vazům.

V utkání s Philadelphií (6:3 pro Columbus) se dostal do svěráku mezi Braydona Coburna a Zaca Rinalda poté, co vystřelil na branku a puk dorazil do sítě Ryan Johansen. Gáborík si tak sice připsal asistenci, ale odnesl to nepříjemným zraněním. Z ledu se zvedl sám, zamířil však rovnou do kabin na ošetření.

"Soucítíme s ním. Tvrdě pracoval na návratu, byl moc rád, že může znovu hrát," uvedl kouč Todd Richards. "Pro náš tým je to velká ztráta. Než se zranil, bylo vidět, jak nás pozvedl a jak hrál dobře."

Velká ztráta je to i pro slovenskou reprezentaci. V případě konzervativní léčby by mohla rekonvalescence trvat i několik měsíců a Gáborík by tak nejspíš nestihl olympiádu v Soči. Pokud by došlo k operaci, teoreticky by hvězdný útočník mohl únorový turnaj stihnout. Nominace však musí být hotová první týden v lednu.

2. KOLO
 
Penguins vedou v sérii 3:1
 
Lightning vedou v sérii 2:1
 
Série vyrovnaná 2:2
 
Série vyrovnaná 2:2