Hertl se zranil, jeho stav je nejistý

Pátek 20.12.2013 / 09:20 / NHL.com/cz - Co se děje v Lize

Autor Michael Langr - korespondent nhl.com

Podělte se s přáteli

Tomáš Hertl se zranil. Útočník San Jose Sharks opustil čtvrteční zápas s Los Angeles Kings kvůli problémům v dolní části těla. Kings následně zvítězili 4:1.

Potíže českého mladíka vznikly minutu před koncem první třetiny, kdy musel po faulu kolenem od forvarda Dustina Browna odejít do kabiny. Brown dostal trest na pět minut na do konce utkání.

"Zatím nevíme. Nehovořil jsem s maséry ani s doktory. Na led už se nevrátil, takže to samozřejmě není dobré," uvedl po zápase kouč Todd McLellan.

Hertl je v bodování Sharks pátý a s náskokem pěti bodů je nejproduktivnějším nováčkem celé NHL. Ve 35 zápasech nasbíral 25 bodů za 15 gólů a 10 asistencí. Stal se prvním hráčem od roku 1979, který ve svých úvodních pěti startech v NHL nastřílel sedm branek, v říjnu byl vyhlášen nováčkem měsíce.

Jak vážné je Hertlovo zranění, zatím není známo. Pokud by bylo dlouhodobější, znamenalo by ohrožení jeho startu na únorových olympijských hrách, kde s ním najisto počítá kouč české reprezentace Alois Hadamczik. Ten musí nominaci nahlásit první týden v lednu.

Ve čtvrtek se kvůli zranění v dolní části těla ocitl mimo hru také další potenciální český reprezentant, obránce Phoenix Coyotes Zbyněk Michálek (více čtěte ZDE).