SHARE
Podělte se s přáteli


Orpika trápí hlava, Phaneuf a Neal potrestáni

Středa 11.12.2013 / 11:14 / NHL.com/cs - Co se děje v Lize

NHL.com

Podělte se s přáteli


Orpika trápí hlava, Phaneuf a Neal potrestáni
Orpika trápí hlava, Phaneuf a Neal potrestáni

Pittsburgh Penguins se musí na zatím nespecifikovanou dobu obejít bez jednoho z klíčových obránců. Brooks Orpik má bolesti hlavy a krku po otřesu mozku, který pravděpodobně utrpěl v sobotním utkání s Boston Bruins. V pondělí ho vedení klubu napsalo na listinu zraněných hráčů.

"Je to jedna z těch situací, kdy nezbývá než čekat," uvedl Ray Shero, generální manažer Penguins. "Momentálně toho nemůže moc dělat, jen odpočívá."

Orpika stáhl v Bostonu zezadu Shawn Thornton a poté ho dvakrát udeřil do hlavy. Obránce musel být převezen do nemocnice na pozorování, ale byl brzy propuštěn a po porážce 2:3 se svým týmem odletěl domů.

Thornton byl pozván k osobnímu slyšení na Oddělení pro hráčskou bezpečnost NHL v New Yorku a hrozí mu tak trest v minimální výši pět zápasů.

Distanc pro hvězdy

Disciplinární komise v NHL už v novém týdnu dva tresty udělila. V úterý dostal obránce Dion Phaneuf z Toronto Maple Leafs dvojzápasový distanc za vražení na hrazení Kevana Millera z Boston Bruins v nedělním utkání.

O den dřív suspendovalo Oddělení pro hráčskou bezpečnost také hvězdu Pittsburgh Penguins, útočníka Jamese Neala. Ten dostal za faul kolenem na Brad Marchanda ve zmiňovaném sobotním utkání proti Bruins pětizápasový distanc.