SHARE
Podělte se s přáteli


Minnesota se musí obejít bez Pariseho

Středa 27.11.2013 / 13:39 / NHL.com/cs - Co se děje v Lize

NHL.com

Podělte se s přáteli


Minnesota se musí obejít bez Pariseho
Minnesota se musí obejít bez Pariseho

Jako kdyby Trója bojovala bez Párise. Minnesota Wild se bude muset obejít bez svého klíčového útočníka Zacha Pariseho na dva až tři týdny.

Nejproduktivnější hráč týmu si v pondělním utkání se St. Louis poranil nohu při blokování střely Alexandera Steena. Padl na led, následně se s obtížemi dostal na střídačku a zápas nedohrál.

Po úterních vyšetřeních klub oznámil Pariseho dvou až třítýdenní absenci. Noha však naštěstí není zlomená. "Původně jsme čekali čtyři až šest týdnů. Mrzí nás, že jsme o Zacha přišli, ale když se podíváte na obvyklá zranění nohou, klidně to mohlo být na čtyři až šest týdnů a tím patnáct až dvacet zápasů. Zní to divně, ale jsme s vyšetřeními celkem spokojeni," uvedl generální manažer Chuck Fletcher pro Minneapolis Star-Tribune.

Parise odehrál v nové sezoně 25 utkání a v nich nasbíral 22 bodů za 11 gólů a stejný počet asistencí.

Westgarth: Stop na dva zápasy

Kevin Westgarth z týmu Carolina Hurricanes dostal trest na dva zápasy za vražení na hrazení obránce Marka Borowieckiho v nedělním zápase č. 354 s Ottawa Senators.

Incident se odehrál v čase 7:55, Westgarth dostal za vražení na hrazení v zápase menší trest.

Podle kolektivní smlouvy a výše svého ročního platu přijde útočník o 7.435,90 dolaru. Peníze putují na Asistenční fond pro bezpečnost hráčů.