Halák je v top formě, vychytal další nulu

Úterý 26.11.2013 / 12:00 / NHL.com/cz - Co se děje v Lize

Autor Michael Langr - korespondent nhl.com

Podělte se s přáteli

Jaroslav Halák vládne v brankovišti St. Louis Blues se stále větším sebevědomím. Poté, co byl minulou neděli na ledě Washington Capitals střídán, dostal důvěru ve třech zápasech, v nichž jeho úspěšnost neklesla pod .935 a celkem inkasoval jen třikrát.

V pondělí večer vychytal slovenský brankář nulu proti Minnesota Wild a byl tak oporou týmu při výhře 3:0, kterou načal prvním gólem český forvard Vladimír Sobotka.

V zápase sice lovil puk ze sítě už po půl minutě hry, ale gól Zacha Pariseho nakonec nebyl po dlouhém zkoumání u videa uznán, protože byl dosažen vysokou holí. Pak neměl Halák dlouho práci, ale nakonec čelil 22 střelám postupně se lepšícího soupeře.

"V prvních dvou třetinách jsem neměl moc práce, bylo tam jen pár střel. Důležité bylo zůstat soustředěný. Nebylo to jednoduché, ale do třetí třetiny jsme šli s náskokem a to jsme potřebovali," uvedl bratislavský rodák, jenž v poslední části čelil 12 pokusům Wild.

Všem ovšem odolal a připsal si tak už 27. čisté konto kariéry (14. mezi aktivními gólmany NHL). V ročníku 2013-14 vychytal nulu podruhé a posunul tak vlastní klubový rekord na 18.

Blues odskočili díky výhře na druhém místě Centrální divize a posunuli se také na druhé místo celé ligy za Chicago Blackhawks. V NHL mají nejlepší skóre ze všech (82:50).

Halák je v nové sezoně velkou zbraní defenzivně laděného mužstva. Na rozdíl od té předchozí sotává mnohem větší důvěru a trenér Ken Hitchcock z něj udělal jasnou jedničku mužstva. Ta má za sebou 18 zápasů ze 23 a v nich 13 výher.

Úspěšnost zákroků vytáhl Halák tento týden na číslo .911 a průměr srazil na 2.21. Ve 28 letech je na vrcholu sil i formy.

A to je před blížícím se olympijským turnajem v Soči velmi dobrá zpráva pro slovenskou reprezentaci a jejího trenéra Vladimíra Vůjtka.