Jágr odehrál 1400. zápas v NHL

Středa 23.10.2013 / 09:30 / NHL.com/cz - Články

Autor Michael Langr - korespondent nhl.com

Podělte se s přáteli

Jaromír Jágr má za sebou 1400 zápasů v NHL. Jubilejní duel, který odehrál na ledě Columbus Blue Jackets, si však jistě představoval trochu jinak. Sice v něm asistoval na gól Michaela Rydera, ale ten byl pro New Jersey Devils jediný.

New Jersey prohrálo 1:4 a s bilancí 1-5-3 figuruje na šestém místě Metropolitní divize s tím, že sedmí New York Rangers na ně ztrácí jen bod a mají dva zápasy k dobru.

Devils tak nenavázali na sobotní vítězství 4:0 právě nad newyorským rivalem. "Chtěli jsme na té výhře stavět," uvedl kapitán Bryce Salvador. "Na začátku se nám to dařilo, dali jsme gíl v přesilovce. Ale to bylo všecho."

Jágr totiž putoval v 9. minutě na trestnou lavici za držení a Brandon Dubinsky 95 vteřin poté vyrovnal. Od té doby byla dosavadní převaha New Jersey fuč, Columbus ještě do přestávky vedl a nakonec pohodlně navyšoval náskok.

Devils prohráli mimo vlastní led všech sedm zápasů, ve dvou případech v nich získali aspoň bod.

"Další porážka. Z téhle krize nás může dostat snad jen Marie Rottrová a její nádherný hlas. Jdu poslouchat," napsal český veterán v nadsázce na svém masově sledovaném facebookovém profilu.

Další zápas hrají Devils ve čtvrtek doma proti Vancouver Canucks, v sobotu se představí na ledě Jágrova posledního klubu Boston Bruins.