vítejte |účet|Odhlásit 
NOVINKA! PŘIHLASTE SE PROSTŘEDNICTVÍM SOCIÁLNÍCH SÍTÍ
NEBO
 

Devils konečně vyhráli, Jágr přispěl dvěma asistencemi

Neděle 20.10.2013 / 08:17 / NHL.com/cz - Články

NHL.com

New Jersey Devils už nejsou jediným týmem v NHL bez vítězství. V sobotu večer zdolali New York Rangers 4:0 a připsali si první výhru sezony. Přesto, že v jejich sestavě chyběli tři tahouni ofenzivy: Patrik Eliáš (chřipka), Damien Brunner (bolesti v horní polovině těla) a Ryane Clowe (zranění hlavy).

Díky výhře nad největším rivalem se Devils (1-4-3) posunuli právě před Rangers (2-5-0) a před Columbus Blue Jackets (2-5-0) na páté místo v Metropolitní divizi.

S Eliášovou absencí se na výhře podíleli zbylí tři Češi v týmu. Jaromír Jágr a Marek Židlický si připsali po dvou asistencích, k přesilovkovému gólu Michaela Rydera navíc přispěl i Rostislav Olesz, který dobře clonil před brankou.

Hrdinou večera byl ovšem Cory Schneider. Brankář New Jersey pochytal všech 22 střel soupeře, připsal si 10. čisté konto kariéry (první u Devils) a zastínil slavnějšího Henrika Lundqvista, jenž na druhé straně pustil čtyři střely z 19.

"Byla to dobrá práce celého mužstva. Cory chytal výtečně, všichni hráli naplno, mohli jsme točit čtyři lajny. Každá přispěla k výhře," hodnotil útočník Adam Henrique, autor druhé branky. "Oslabení byla dobrá, jeden gól jsme dali v přesilovce. Myslím, že jsme hráli velmi dobře."

Další zápas čeká Ďábly v úterý na ledě Columbus Blue Jackets.

ČTVRTFINÁLE KONFERENCE
vs.
1. zápas se hraje 18.4.
vs.
1. zápas se hraje 16.4.
vs.
1. zápas se hraje 16.4.
vs.
1. zápas se hraje 17.4.
vs.
1. zápas se hraje 17.4.
vs.
1. zápas se hraje 17.4.
vs.
1. zápas se hraje 16.4.
vs.
1. zápas se hraje 17.4.