SHARE
Podělte se s přáteli


Stuart dostal distanc, Edlera čeká slyšení za faul na Hertla

Pátek 11.10.2013 / 15:56 / NHL.com/cs - Co se děje v Lize

NHL.com

Podělte se s přáteli


Stuart dostal distanc, Edlera čeká slyšení za faul na Hertla
Stuart dostal distanc, Edlera čeká slyšení za faul na Hertla

Oddělení pro hráčskou bezpečnost NHL má tento týden napilno. Disciplinární komise distancovala obránce Brada Stuarta, pokutovala útočníka Franse Nielsena a bude řešit další dva případy - mezi nimi i faul na Tomáše Hertla.

Českého mladíka ze San Jose Sharks, jenž se v prvních třech zápasech uvedl šesti góly včetně troufalého zakončení s hokejkou mezi nohama, sestřelil ve čtvrtečním utkání s Vancouver Canucks obránce Alexander Edler. Toho tak v pátek čeká slyšení u disciplinárky.

Edler v čase 39:46 trefil Hertla nedaleko střídačky Canucks a při střetu mu sundal helmu. Atakující hráč nebyl v zápase potrestán a útočník San Jose zápas dohrál. Na centrále v New Yorku se řeší, zda šlo o nedovolený zákrok do hlavy.

"O tom není pochyb. Byl to jasný úmysl, tak by se k tomu také mělo přistupovat," tvrdil po zápase Todd McLellan, kouč Sharks, kteří ve Vancouveru zvítězili 4:1 a bez ztráty bodu vládnou Západní konferenci.

Slyšení u disciplinárky musí podstoupit také Patrick Kaleta, forvard týmu Buffalo Sabres. Ten dostal pozvání k tomu, aby se do New Yorku dostavil osobně - to je podle Kolektivní smlouvy nutné v případě, že trest může překročit pět zápasů.

Kaleta v čase 3:10 trefil obránce Jacka Johnsona. Za zákrok nebyl vyloučen, ale poté si šel odsedět pět minut za rvačku s Jaredem Bollem. I Johnson utkání dohrál. I zde se řeší, zda šlo o nedovolený úder do hlavy. A i zde vyhrál tým poškozeného, tedy Columbus, 4:1.

O den dřív vynesl šéf komise Brendan Shanahan také trest u staršího prohřešku. Brad Stuart ze San Jose dostal třízápasový distanc za nedovolený úder do hlavy Ricka Nashe z New York Rangers v úterním utkání. Na základě svého ročního platu a Kolektivní smlouvy přijde Stuart o 55 384,62 dolaru. Pokuta putuje do Fondu pro krizovou asistenci. Nash se do utkání nevrátil a zatím je stále mimo hru.

Pokutou pět tisíc dolarů byl potrestán také Frans Nielsen z New York Islanders. Pyká za seknutí centra Martina Hanzala v úterním utkání s Phoenix Coyotes. I tyto peníze putují do Fondu.