Ve Winnipegu tleskali soupeři, Wild povolali Zuckera

Pondělí 7.10.2013 / 15:54 / NHL.com/cz - Co se děje v Lize

NHL.com

Podělte se s přáteli

Ač do města přiletěl jako soupeř, dočkal se Teemu Selanne ve Winnipegu královského přivítání. Fanoušci si velmi dobře pamatují na jeho začátky v NHL, během nichž strávil v jejich klubu čtyři a půl sezony a hned v té první nastřílel báječných 76 gólů.

Finský veterán v dresu Anaheim Ducks si vysloužil obrovský aplaus 15004 diváků a jejich ovace vestoje. "(Fanoušci) byli neuvěřitelní. Krásný pocit," děkoval Selanne, jenž v zápase nebodoval, ale přesto slavil výhru 3:2.

Vzhledem k tomu, že prožívá svou finální sezonu kariéry a Jets už doma s Anaheimem v základní části hrát nebudou, byl to pro něj zřejmě poslední zápas ve Winnipegu. Pokud se tedy oba celky nepotkají v play off.

Coyle bude 3-4 týdny mimo hru

Vedení klubu Minnesota Wild v neděli oznámilo, že povolalo Jasona Zuckera z farmářského týmu AHL Iowa Wild.

Útočník by měl zaplnit mezeru v sestavě, která vznikla poté, co se zranil centr Charlie Coyle. Ten bude s nataženými vazy v koleně chybět tři až čtyři týdny. Zranění si přivodil v sobotním utkání proti Anaheim Ducks.

Jednadvacetiletý Zucker odehrál v minulém ročníku za Wild 20 utkání, v nichž dal čtyři góly a na jeden nahrál. Zahrál si i v play off, kde měl v pěti utkáních bilanci 1+1. Coyle odehrál v poslední sezoně 39 zápasů a v nich nasbíral 14 bodů (8+6). V pěti duelech play off si připsal rovněž dva body.

Minnesota má po dvou utkáních dva body - s Los Angeles Kings prohrála po nájezdech, s Anaheimem po prodloužení.

Nonis byl v nemocnici

Generální manažer Dave Nonis z Toronto Maple Leafs strávil noc v nemocnici. Během sobotního utkání proti týmu Ottawa Senators se mu udělalo nevolno a musel být hospitalizován. Podle zpráv různých médií byl však už propuštěn domů.

"Během druhé třetiny se viceprezident a generální manažer Dave Nonis necítil dobře," píše se v prohlášení Maple Leafs. "Po prohlédnutí klubovým lékařem v (hale) Air Canada Centre byl preventivně požádán, aby se dostavil do nemocnice na další testy. Přes noc se jeho stav velmi zlepšil."