vítejte |účet|Odhlásit 
NOVINKA! PŘIHLASTE SE PROSTŘEDNICTVÍM SOCIÁLNÍCH SÍTÍ
NEBO
 

Veterán Dvořák podepsal s Carolinou roční dvoucestnou smlouvu

Čtvrtek 3.10.2013 / 06:25 / NHL.com/cz - Co se děje v Lize

Autor Michael Langr - korespondent nhl.com

Tenhle bojovník ještě nepatří do starého železa. Radek Dvořák čekal dlouho, ale nakonec se dočkal. I když jen dvoucestného kontraktu. Ve středu večer oznámil prezident klubu Jim Rutherford, že vedení týmu Carolina Hurricanes podepsalo s českým veteránem roční smlouvu.

Podle ní si šestatřicetileté křídlo vydělá částku odpovídající souhrnu 600 tisíc dolarů ročně (pokud se udrží v prvním týmu), nebo 125 tisíc dolarů ročně (pokud by hrál na farmě v AHL). Ovšem s garantovaným ročním minimem ve výši čtvrt milionu dolarů, což znamená o trochu silnější pozici, než klasický dvoucestný kontrakt.

Loňskou sezonu strávil táborský rodák částečně ve švýcarském Davosu a poté v dresu Anaheim Ducks v NHL. V devíti utkáních za Ducks nastřílel čtyři góly. Letos absolvoval kemp Caroliny na zkoušku a poslední den před klubovým startem základní části se dočkal i smlouvy.

"Radek je veterán a na tréninkovém kempu ukázal, že pro Hurricanes může být přínosem," uvedl Rutherford pro klubové stránky. "Jeho všestrannost a zkušenost dává našim trenérům mnoho možností, jak poskládat sestavu."

Dvořák má za sebou přesně 1200 zápasů v NHL (osmý nejvyšší počet mezi aktivními hráči a čtvrtý mezi českými hokejisty všech dob). Působil v týmech Florida Panthers, New York Rangers, Edmonton Oilers, St. Louis Blues, Atlanta Thrashers, Dallas Stars a v Anaheimu. Na kontě má 223 golů a 581 bodů v NHL a v jeho sbírce úspěchů se skví tři zlaté medaile z mistrovství světa IIHF (1999, 2001 a 2005).

ČTVRTFINÁLE KONFERENCE
vs.
1. zápas se hraje 18.4.
vs.
1. zápas se hraje 16.4.
vs.
1. zápas se hraje 16.4.
vs.
1. zápas se hraje 17.4.
vs.
1. zápas se hraje 17.4.
vs.
1. zápas se hraje 17.4.
vs.
1. zápas se hraje 16.4.
vs.
1. zápas se hraje 17.4.