SHARE
Podělte se s přáteli


Rangers povede Alain Vigneault. Jeho úkolem je Stanley Cup

Pátek 21.06.2013 / 20:04 / NHL.com

NHL.com

Podělte se s přáteli


Rangers povede Alain Vigneault. Jeho úkolem je Stanley Cup
Rangers povede Alain Vigneault. Jeho úkolem je Stanley Cup

New York Rangers nalepili na svůj vývěsní štít novou "vignetu". Jejich hlavním trenérem se v pátek stal Alain Vigneault. Vedení klubu oznámilo jeho jmenování na tiskové konferenci. Vigneault je druhým koučem uvedeným do funkce během jediného dne - pár hodin před ním jmenovali Dallas Stars na post šéfa střídačky Lindyho Ruffa.

Vigneault vedl v uplynulé sezoně tým Vancouver Canucks, který vypadl v prvním kole play off se San Jose Sharks 0:4 na zápasy. Celkem má za sebou 11 sezon v NHL. Mezi lety 1997 a 2001 vedl Montreal Canadiens, posledních sedm let působil ve Vancouveru. V roce 2011 dovedl mužstvo do finále Stanley Cupu. Jeho celková bilance v 806 utkáních činí 422 výher - 288 porážek a 96 remíz nebo proher po prodloužení.

"Alain Vigneault nasbíral během kariéry mnoho úspěchů a svým trenérským stylem do Rangers perfektně zapadá. Jsme velmi rádi, že povede náš tým, který bude pokračovat ve snaze o dosažení nejvyššího cíle - získat Stanley Cup," prohlásil generální manažer Glen Sather.

Vigneault v New Yorku nahradí Johna Tortorellu, jenž byl propuštěn po porážce Rangers v semifinále Východní konference od Boston Bruins.