vítejte |účet|Odhlásit 
NOVINKA! PŘIHLASTE SE PROSTŘEDNICTVÍM SOCIÁLNÍCH SÍTÍ
NEBO
 

Kandidáti na Norris Trophy se vyměnili. Letos bude nejlepším bekem Letang, Subban, nebo Suter

Úterý 7.05.2013 / 21:05 / NHL.com/cz - Články

NHL.com

Ani loňský vítěz Erik Karlsson, ani nikdo z tradičních účastníků "finálové" trojky posledních let Zdeno Chára / Shea Weber se letos nestane nejlepším bekem NHL. Všichni tři letošní kandidáti na James Norris Memorial Trophy pro nejlepšího obránce sezony jsou v této společnosti noví.

Prestižní ocenění získá jeden z trojice Kris Letang (Pittsburgh Penguins), P.K. Subban (Montreal Canadiens) a Ryan Suter (Minnesota Wild). Vítěze Norris trophy každoročně volí Asociace profesionálních hokejových novinářů na konci základní části.

Letang (26 let) a Subban (23) skončili na čele produktivity obránců s 38 body. Letang k tomu ovšem potřeboval o sedm utkání méně, 13 zápasů v sezoně vynechal kvůli zranění. Oba zmiňovaní září v NHL díky skvělému bruslení, které jim dovolí zaútočit a v případě potřeby se rychle vrátit do vlastního pásma. Subban byl produktivní i před rokem, letos však dozrál i v defenzivně odpovědného beka. Z -8 v plus/minus hodnocení v roce 2012 končil nynější sezonu s +12 body.

Předností osmadvacetiletého Sutera je spíše defenziva a spolehlivost, a také konzistentnost a vytrvalost. Zadák, který do Minnesoty přišel v létě jako volný hráč z Nashville Predators, odehrál letos nejvíc minut ze všech beků NHL. Navíc přispíval i v ofenzivě, především dobrou rozehrávkou a asistencemi. Se 32 body skončil v produktivitě obránců třetí.

ČTVRTFINÁLE KONFERENCE
vs.
Série vyrovnaná 1:1
vs.
Canadiens vedou v sérii 3:0
vs.
Série vyrovnaná 1:1
vs.
Série vyrovnaná 1:1
vs.
Avalanche vedou v sérii 2:0
vs.
Blues vedou v sérii 2:0
vs.
Ducks vedou v sérii 2:0
vs.
Sharks vedou v sérii 1:0