SHARE
Podělte se s přáteli


Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2013

Česká reprezentace se sešla v Praze i s brankářem Pavelcem

Autor Michael Langr - redaktor/editor nhl.com

Podělte se s přáteli


Česká reprezentace se sešla v Praze i s brankářem Pavelcem
Česká reprezentace se sešla v Praze i s brankářem Pavelcem

K české reprezentaci se ještě před odletem do dějiště mistrovství světa IIHF ve Stockholmu připojil Ondřej Pavelec. Brankář Winnipeg Jets, který bude českou jedničkou na turnaji, absolvoval s mužstvem úterní trénink v Praze na Spartě.

"Jsem rád, že jsem to stihnul a mohu být na prvním tréninku. Každý trénink se hodí," říkal Pavelec novinářům na pražském srazu.

Na něm se objevil jako jediná posila z NHL. Obránce Edmonton Oilers Ladislav Šmíd se k týmu měl připojit až před středečním odletem a zbylých osm hráčů (beci Jan Hejda a Zbyněk Michálek i útočníci Radim Vrbata, Martin Hanzal, Jiří Hudler, Tomáš Fleischmann, Jakub Voráček a Jiří Tlustý) přiletí rovnou do Švédska.

"My jsme s Winnipegem odehráli poslední zápas už ve čtvrtek, takže jsem nemusel čekat do soboty a mohl jsem letět dřív. Měl jsem hrozně moc věcí, navíc jsem si potřeboval něco zařídit a den tady se mi hodil," vysvětlil Pavelec příčinu svého brzkého návratu z Kanady.

Ve středu už česká reprezentace bude trénovat v dějišti mistrovství světa IIHF. Turnaj zahájí v pátek proti Bělorusku, v základní skupině se střetne ještě se Švédskem, Švýcarskem, Dánskem, Slovinskem, Kanadou a Norskem. Z osmičlenné skupiny postupují do čtvrtfinále první čtyři týmy.