NEBO

Crosby se zranil, Vokoun vychytal nulu podruhé za sebou

Sobota 30.03.2013 / 20:55 / NHL.com/cz - Články

NHL.com

Zdravotní stav jedné z největších hvězd světového hokeje je opět v ohrožení. Sidney Crosby odstoupil ze zápasu proti New York Islanders poté, co dostal v průběhu první třetiny pukem do tváře.

Kapitána týmu Pittsburgh Penguins trefil puk hned ve 2. minutě zápasu po střele vlastního obránce Brookse Orpika, která byla nejspíš tečovaná. Centr zamířil do kabiny s ručníkem na obličeji a poté do nemocnice. Tam se podrobil stomatologické operaci.

"Musel do nemocnice a tam podstoupil operativní zákrok," řekl pittsburský kouč Dan Bylsma. Podle něj je možné, že se podrobí i testům, zda neutrpěl otřes mozku. "Budeme jeho zdravotní stav sledovat, zatím se nedá říct víc."

Crosby, kterého do loňského roku trápily vleklé symptomy po otřesech mozku, je letos nejproduktivnějším hráčem NHL. V jeho čele má desetibodový náskok před Stevenem Stamkosem z Tampy, ve 35 zápasech nastřílel 15 gólů a přidal 41 asistencí.

Penguins nakonec i bez Crosbyho porazili Islanders 2:0 a prodloužili vítěznou sérii na 15 utkání. Český brankář Tomáš Vokoun vychytal podruhé za sebou čisté konto a celkem už 162 minut a 42 vteřin nedostal gól. Naposledy inkasoval 22. března z hole Joshe Baileyho z Islanders. Pittsburgh zároveň neinkasoval už 208:24 minuty, což je nový klubový rekord.