Aktualizovali jsme naše Podmínky služeb NHL.com a Zásady ochrany osobních údajů. Tím, že nadále používáte online služby NHL, vyjadřujete svůj souhlas s těmito aktualizovanými dokumenty a se způsobem řešení sporů.
vítejte |účet|Odhlásit 
NOVINKA! PŘIHLASTE SE PROSTŘEDNICTVÍM SOCIÁLNÍCH SÍTÍ
NEBO
 

Predators dorovnali nabídku a udrželi Webera

Středa 25.07.2012 / 00:31 / NHL.com/cz - Články

NHL.com

Podělte se s přáteli


Predators dorovnali nabídku a udrželi Webera
Predators dorovnali nabídku a udrželi Webera

Celku Nashville Predators se podařilo udržet svého nejdůležitějšího hráče. V úterý se vedení rozhodlo dorovnat nabídku klubu Philadelphia Flyers z minulého týdne.

Shea Weber jakžto omezený volný hráč podepsal 18. července nabídkovou listinu s Flyers, která zaručovala smlouvu na 14 let a údajných 110 milionů dolarů. Generální manažer Predators David Poile předtím prohlásil, že vyrovná jakoukoliv nabídku, a své slovo dodržel.

Čtrnáctiletý kontrakt pro Webera je třetí nejdelší v historii NHL - delší smlouvy podepsali jen Ilya Kovalchuk s New Jersey Devils v roce 2010 a Rick DiPietro s New York Islanders v roce 2006. Pokud celková výše platu skutečně dosáhne 110 milionů dolarů, půjde zároveň o druhou nejvyšší sumu za Alexanderem Ovečkinem, jenž před čtyřmi lety podepsal s Washingtonem třináctiletý kontrakt na 124 milionů dolarů.

V souladu s kolektivní smlouvou mezi ligou a hráčskou asociací nemohou Predators Webera v následující sezoně vyměnit. To však ani nedává smysl, jeden z nejlepších obránců NHL je totiž pro Nashville klíčovým mužem.

Od roku 2010 je kapitánem týmu, poslední sezonu ukončil se 49 body a 21 kladnými body v hodnocení plus/minus. Během sedmi let v NHL (rovná se v dresu Predators) nastřílel ve 480 utkáních 99 gólů a přidal 164 asistencí. Čtyři sezony po sobě si připsal vždy aspoň 16 branek a 40 bodů.