Aktualizovali jsme naše Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služeb. Tím, že budete pokračovat v používání našich služeb po 1. února 2016 včetně, vyjadřujete svůj souhlas s těmito změnami. Pečlivě si je proto prosím přečtěte.
 
SHARE
Podělte se s přáteli


Michael Langr

Nejsem zákeřný hráč, hájil se Eliáš, který inkasoval pokutu od NHL

Pátek 3.02.2012 / 20:05 / NHL.com/cs - Michael Langr

Autor Michael Langr - korespondent nhl.com

Podělte se s přáteli


Nejsem zákeřný hráč, hájil se Eliáš, který inkasoval pokutu od NHL
Hromadí góly a asistence, ve čtvrtek ale Patrik Elias předvedl zákrok, za který schytal pokutu. V zápase s Montreal Canadiens dostal český útočník New Jersey Devils trest za faul na Maxe Blundena a od vedení NHL následně inkasoval penále 2500 dolarů.  

V první třetině odstavil český útočník soupeře nedovoleně u mantinelu, když forvarda Habs natlačil na hrazení u střídačky hostů. To však nebylo všechno. Později pocítil Eliášovu tvrdost také obránce Canadiens P.K. Subban, jenž zase předtím sestřelil Adama Larssona v dresu Devils.  

„V prvním případě jsem dostal oprávněně trest, ale tu druhou chvíli jsem jen čistě dohrál soupeře,“ tvrdil Eliáš, který absolvoval telefonický pohovor s Brendanem Shanahanem, jenž má na starosti disciplinární verdikty v NHL. „Zná mě, hráli jsme spolu. Dobře ví, že nejsem zákeřný hráč. Byla to z mé strany trochu nešikovná reakce,“ řekl Eliáš pro ESPN.  

Suspendován byl ale pokutou v maximální možné výši, která poputuje do hráčských fondů. „To by nám ještě scházelo, aby náš nejproduktivnější hráč byl suspendován,“ ulevil si kouč Ďáblů Pete DeBoer.